Pojištění odpovědnosti za škodu

Co to vlastně je?

Pod pojmem pojištění odpovědnosti za škodu si můžeme představit například nehodu s velmi drahým zařízením v práci, nebo nechtěné rozbitý cenné věci při práci. Toto pojištění si může zřídit pracovník, který pracuje s velmi drahými zařízeními nebo cennostmi. Není to samozřejmě povinné pojištění, ale když už se něco stane, tak není nic jednoduššího než říci, ještě že mám to pojištění odpovědnosti za škodu. Samozřejmě, že jsou to náklady na víc, ale občas se vyplatí investovat do pojištění.

Na co vztahuje pojištění?

Škoda, na kterou se vztahuje pojištění odpovědnosti za škodu může vzniknout z nedbalosti, nebo porušením zaměstnancových povinností podle zákona. Pojištění se může vztahovat i na odpovědnost způsobenou v souvislosti s řízením dopravního prostředku. U některých pojišťoven při sjednání pojištění odpovědnosti za škodu můžete získat zdarma některé z dalších pojištění jako například pojištění ostatních členů v domácnosti včetně domácích mazlíčků.

Běžný život

Za škody způsobené v rámci běžného života jsou považovány i škody, které jsou způsobeny při rekreaci nebo rekreačních sportech jako jsou například zimní sporty, plavání nebo cyklistika. Počítají se sem i škody způsobená při zábavě, nechtěné rozbití nádobí, nebo jiných předmětů. Škody způsobené při nejrůznějších činnostech, které jsou považovány za součást každodenního života.

Výdaje spojené s pojištěním

Pojištění odpovědnosti za škodu je vcelku malá finanční částka pojištění placeného za rok. Tato částka může mít u některých pojišťoven výši plnění až pět milionů korun. Jednotlivé pojišťovny se liší akorát v cenách nabízených pojištění, které bývají poměrně vyrovnané. V dnešní době je možné podívat se na internetu na konkrétní pojišťovny, které nabízejí pojištění odpovědnosti za škodu a pečlivě si prostudovat jednotlivé nabízené služby jednotlivých pojišťoven.

Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

Leave a Reply

 

Sponzorované odkazy
Poslední fráze
Doporučené odkazy

Děkujeme za návštěvu naší informační stránky. Informace zde uvedené nemusí být přesné a aktuální. Prosím vždy se zeptejte konkrétní pojišťovny jaké ona má podmínky poskytnutí pojištění.

Pokud máte nějaké dotazy a poznámky můžete je také odeslat do komentáře k článku. Děkujeme.