Pojištění odpovědnosti za škodu

Mnohdy se slangově pojištění odpovědnosti za škodu nazývá pojištěním na blbost. Tento úsměvný název za sebou ale schovává pojištění, které nám může ušetřit tisíce a někdy i daleko víc.

Nejdříve se zaměříme na pojištění odpovědnosti za škody způsobené zaměstnavateli. Tento druh pojištění odpovědnosti za škodu se vztahuje na škody způsobené zaměstnancem v jeho pracovní době při plnění jeho povinností, které plynou ze smlouvy.
Pokud se tedy nějaká pojistná událost stane, je zaměstnanec škodu nahradit. Není to ale stejné jako u “běžné občanské” povinnosti, náhradu škody pro zaměstnance je omezena zákoníkem práce.
Bude-li zaměstnavatel požadovat náhradu, může vyžadovat maximálně 4,5 násobek průměrného měsíčního výdělku.
I toto má ale své výjimky, jako jsou například schodky v oblastech peněz, cenin, zboží atd. a škody v podobě ztrát svěřených předmětů-mobilní telefony, pracovní pomůcky, nářadí. V takových případech je zaměstnavatel oprávněn požadovat náhradu v plné výši.

Jako další typ pojištění odpovědnosti za škodu je pojištění odpovědnosti za škodu v občanském životě. Volně přeloženo je tento druh vlastně pro všechny fyzické osoby, které odpovídají třetí osobě za vznik škody a jsou povinni ji nahradit. Do pojištění jsou zahrnuta většinou rizika spojená s běžnými činnostmi. Jsou to rizika:
-s vedením domácnosti (vytopení sousedů, požár, zranění sousedů vaší vinou…)
-při cyklistice, jízdě na koni, rekreaci (lyžování, plavání, skoky do vody, ale i např. polití návštěvy horkým nápojem)
-s držením a opatrováváním zbraní
-způsobené pojištěným jako vlastníkem či opatrovatelem drobných domácích a hospodářských zvířat (když pes roztrhá návštěvě obuv, zakousne sousedovu slepici,…)
-způsobené používáním nemotorového plavidla, které nepodléhá evidenci státní plavební správy

Pojistná ochrana se vztahuje nejen na pojištěného, ale také na manžela/manželku, děti a také na osoby v opatrovnictví či zvířata.

K pojištění odpovědnosti za škodu v občanském životě lze přidat i lecjaká připojištění, jako je například pád omítky či sněhu ze střechy s následkem zranění chodce atd.

Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

Leave a Reply

 

Sponzorované odkazy
Poslední fráze
Doporučené odkazy

Děkujeme za návštěvu naší informační stránky. Informace zde uvedené nemusí být přesné a aktuální. Prosím vždy se zeptejte konkrétní pojišťovny jaké ona má podmínky poskytnutí pojištění.

Pokud máte nějaké dotazy a poznámky můžete je také odeslat do komentáře k článku. Děkujeme.