Co je Pojištění odpovědnosti za škodu?

Děkuji Vám za návštěvu této informační stránky. V tomto článku se pokusím vysvětlit co je pojištění odpovědnosti za škodu a jestli je vůbec vhodné abyste toto pojištění uzavřeli.

Pojištění odpovědnosti za škodu

Jedná se o typ pojištění kdy výměnou za měsíční poplatky vám pojišťovna zajistí proplacení škod, které jste neúmyslně a nebo nedbalostí způsobobili. Příkladem může být škoda způsobená v při výkonu zaměstnání.

Funguje to tak, že vám odchází měsíční platby pojištění z vašeho bankovního účtu. Za to že pojišťovně takto platíte vás pojistí proti nutnosti platit za vámi neúmyslně způsobené nehody a škody. Pojišťovna vám většinou nabízí možnost pojistit na různé výše pojistněho plnění – tedy strop pojistného plnění. Výše této částky závisí na výši měsíčních poplatků pojistného.

Příklady škod kryté pojištěním za škodu

Jsou to výše zmíněné škody způsobené při výkonu zaměstnání ať už jde o škody náhodné neúmyslně způsobené a nebo způsobené nedbalostí a porušující pravidla práce. Například pojišťovna Allianz do tohoto pojišťení zahrnuje také např, vytopení bytu v důsledku nedbalosti, škodu způsobenou v důsledku nesklizeného sněhu na vašem pozemku. Také by měla pojišťovna hradit například škody a újmy na zdraví vámi způsobené.

Výhodou v dnešním propojeném světě je to, že nejen obchod, komunikace a cestování je jednoduché ale také můžete být pojišťeni proti škodám které někomu způsobíte v zahraničí. Informace v tomto článku nemusí být aktuální a přesné. Pro aktuální informace se informujte u dané pojišťovny o kterou máte zájem.

Pokud nyní uvažujete o pojištění odpovědnosti za škodu, možná by vám mohlo posloužit online porovnání pojišťoven. Odkaz nebo banner naleznete na této webové stránce.


Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

Leave a Reply

 

Sponzorované odkazy
Poslední fráze
Doporučené odkazy

Děkujeme za návštěvu naší informační stránky. Informace zde uvedené nemusí být přesné a aktuální. Prosím vždy se zeptejte konkrétní pojišťovny jaké ona má podmínky poskytnutí pojištění.

Pokud máte nějaké dotazy a poznámky můžete je také odeslat do komentáře k článku. Děkujeme.